Pokaz wschodnich sztuk walki

 

Kolebką różnych sztuk walki jest właśnie Daleki Wschód, czyli Japonia, Korea, Chiny i Indie. Sztuki walki Wschodu zostały ukształtowane w trakcie długiego procesu historycznego.  

 

Japońska skłonność do celebracji wszelkich rytuałów, spowodowała, że bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie, elementy walki przyjmowały postać precyzyjnie opracowanych systemów. Również dlatego formy tych technik przetrwały do dziś dnia i nadal zachwycają każdego widza.

Koncert instrumentów japońskich

 

Proponowany przez nas koncert wykonywany jest na tradycyjnych japońskich instrumentach, 

W repertuarze znajdą się melodie ludowe Japonii, będące kwintesencją tego, co oferuje nam magiczny kraj kwitnącej wiśni, a w szczególności jego historia, kultura i sztuka.

 

Ceremonia zakładania kimona

 

Historia kimona sięga okresu Heian, trwającego w latach 794-1192 n.e. Od tego czasu kimono towarzyszy Japończykom do dziś dnia, właściwie w tej samej formie. Współcześnie strój ten zakłada się głównie na specjalne okazje, t.j. śluby i ceremonie herbaciane. Przykładowo zawodowi zapaśnicy sumo mają w obowiązku noszenie kimono podczas wszystkich wystąpień publicznych poza ringiem. 

 

Zakładanie kimona samo w sobie jest już sztuką. Jak się okazuje nie jest to proste zadanie i wiele japońskich kobiet korzysta z usług zawodowców, którzy pomagają w ubieraniu się w kimono na specjalne okazje. 

 

Podczas naszego pokazu omówione zostaną wszystkie elementy tego niezwykłego ubioru, zaprezentowana zostanie kolejność ich doboru, sposób mocowania i prawidłowego wiązania. Jest to jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Pokaz przygotowywania sushi

 

Naszym gościom oferujemy profesjonalne pokazy przygotowywania sushi. Jesteśmy pewni, że proponowana przez nas forma tej prezentacji, wzbogacona o informacje z zakresu historii sushi, jego rodzaju, używanych składników, jak i praktyczne porady z zakresu doboru doboru, ich właściwego przyrządzania, łączenia, a także ozdabiania i podawania sushi, stanie się dla Państwa niezwykłą atrakcją,

 

W zależności od preferencji naszych gości pokaz sushi może być przeznaczony zarówno dla osoby indywidualnej, jak i dla większej grupy.

Pokaz tańca Nihon Buyo

 

Taniec Nihon Buyo jest tradycyjnym japońskim tańcem, przedstawianym w niezmiennej formie od przeszło 400 lat. 
Nihon Buyo związany jest ściśle z teatrem Kabuki, w którym rozwijał się od XVII wieku, posiada bowiem elementy tańca i pantomimy. Jest swoistego rodzaju sztuką sceniczną, 

 

Taniec Nihon Buyo odbywa się w tradycyjnym stroju japońskim - kimonie, a sam pokaz przenosi widza do świata dawnej Japonii - kultury, sztuki i muzyki.

Wróć do strony głównej!

Ceremonia parzenia herbaty

 

Parzenie herbaty w Japonii ma uroczysty i podniosły charakter. Używa się do tego sproszkowanej, zielonej herbaty o nazwie "matcha". Cała ceremonia tego rytuału jest bardzo widowiskowa i odbywa się w dużym skupieniu i nastroju godności, według ściśle określonych zasad. 

 

Dzięki organizowanym przez nas pokazom jest możliwość obejrzenia, jak krok po kroku powstaje ta podniosła chwila, jakie towarzyszą temu czynności, jakich używa się przedmiotów i naczyń, według jakich skomplikowanych zasad przygotowuje się japońską herbatę. 

Pokazy sztuki japońskiej

© 2017 KABUKI

Nasz adres:

 

ul. Marii Konopnickiej 3

64-920 Piła

Kontakt:

 

tel: +48 797 388 920

email: biuro@kabukisushi.pl

catering, sushi, suszi, dostawy, pokazy, japońskiej sztuki, body sushi, wynajem kucharz sushi, degustacja japońskich win, wesele z sushi, google, facebook,  

 © Copyright 2017